Blahoslavení budiž milionári......

Autor: Radovan Medovič | 7.11.2019 o 8:30 | (upravené 7.11.2019 o 8:37) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  323x

To, že je zo slovenskej politickej scény klub milionárov vnímam ako problém, bez ohľadu na to akým spôsobom prišli k svojim peniazom.

   Ostal som v nemom úžase, čo sa znieslo na Stana Mičeva, keď si dovolil zverejniť status „Vysťahujme milionárov z politiky“ s fotkami opozičnej partičky. Samozrejme, chýbali tam zazobanci zo Smeru. Nuž chýbali, lebo to nie je pointa príbehu. Smer je na ceste do politickej minulosti a rozdumovať o tom, ako títo týpci zmršili slovenskú ľavicu aj s celým Slovenskom, je nosenie dreva do lesa. Stačí si prečítať Denník N. Čo sa ale nedočítate v Denníku N je, aká alternatíva Slovensko čaká. Milionári v slovenskej politike nie sú totižto o morálnom súdení ,či títo ľudia nadobudli svoj majetok poctivo alebo nie.

                Zamyslime sa skôr nad tým, aký majú súkromné peniaze toxický vplyv na slovenskú politiku a je jedno, či sa nachádzajú vo vreckách koaličných či opozičných politikov. To ,čo vidíme na slovenskej politickej scéne, nie je  žiadna intelektuálna alebo morálna špička, ale súbor elitárov.  Ich politikum je v prvom rade o tom, že majú na to peniaze. Ja ich nechcem ani nebudem súdiť. Na to nemám žiadny morálny nárok. Som ale plný pochybností, keď počúvam, ako páni s miliónmi na účte idú bojovať proti oligarchii. Mám pochybnosti, keď rozprávajú, ako všetkému rozumejú, prechádzajú sa ulicami ako princezná Sisi. Potľapkávajú ľudí po pleci, podávajú im ruky, mávajú a blahosklonne sa usmievajú. Potom nasadnú do svojich luxusných limuzín a odvezú sa do svojich luxusných bytov. Tam posedávajú, popíjajú drahú whisky a špekulujú, ako sa asi má robotník z Čadce. Ako chápu, čo to je makať ako šraub osem hodín denne a na výplate dostať 600€. Ako z toho uživiť rodinu? Na lyžovačke v Alpách ich možno napadne, či ten robotník z Čadce odhadzuje sneh a či má na to lopatu. Možno prídu aj s Vilom Rozborilom a slávnostne mu tú lopatu odovzdajú. Nie? Mýlim sa?

                Samozrejme! Títo milionári sú iní! Všetko samí dobrí anjeli. Najmä tí opoziční to fakt myslia úprimne. Sem - tam špekulujú s daňami, sem - tam s drogami. Sem - tam prechádzajú politickými stranami ako Čachtická pani stenami, ale my im všetko spapáme, lebo títo sú „naši.“ Napríklad  vo voľbách 2002 bol taký dobrý anjel, volal sa Paľko. Keď vstúpil do politiky so stranou ANO, bol tradičným príkladom toho ušľachtilého milionára, úspešného podnikateľa, čo má odpoveď na každú otázku a recept na každý neduh. Paľko bol tiež našinec, mal tak veľa, že by predsa už nemohol chcieť viac. Už by ho nikto nemohol korumpovať, lebo však už mal dosť. Paľko presvedčil 230-tisíc voličov. Keby Stano Mičev vtedy povedal :„Vysťahujme milionárov z politiky,“ tak ho ide linčovať 230-tisíc obyvateľov, ktorí predsa Paľkovi verili.

   To, ako mal Paľko dosť a akému gaunerovi sa klaňalo 230-tisíc obyvateľov Slovenska, dnes vidíme na generálnej prokuratúre. Koľko takých Paľkov, Robkov, Ivanov, Riškov....atď. sa motalo a stále motá po slovenskej politike ,nám ukázala kauza Gorila. Ja keď vidím, ako ďalší zazobaný podnikateľ ide zachraňovať Slovensko, tak mi húkajú všetky majáky. Všetci tí gauneri z konšpiračných bytov, všetci tajtrlíci na výplatných listinách oligarchov boli raz niekým zvolení ako zástupcovia ľudu. Všetci mali za sebou voličov, ktorí by vás ukameňovali keby ste povedali: „Pozor, chrapúň.“ My sme ale nepoučiteľní a nechávame sa donekonečna klamať za mrzký peniaz politikmi, ktorí z našej demokracie urobili kabaret. Parlamentné voľby sú jedna gigantická reklama na prací prach. Nie sú to politici, čo prinášajú myšlienky a vízie, ale politickí marketéri, čo ponúkajú politikov ako konskí handliari, aby sme si vybrali šampióna. Chápem Stana Mičeva, že má jednoducho zlosť na týchto falošných prorokov.

   Na Slovensku je 863-tisíc ľudí ohrozených chudobou a naši blahoslavení milionári sa tvária ,že tomu rozumejú. Samozrejme, asi tak ,ako rozumejú kapríci lovu antilopy. Netvrdím, že musia v parlamente sedieť bezdomovci, aby sa ten problém vyriešil. Slovensko má iste na viac, ako len merať úspech peniazmi. Sú tu ľudia, ktorí vedia ponúknuť zaujímavé riešenia, ale nemajú peniaze na marketingové a prieskumné agentúry.  Nevedia zaplaviť Slovensko tisíckami bilboardov a vopchať sa do každej televíznej relácie a novinového článku. Vysťahovať milionárov z politiky znamená v prvom rade rovnosť v príležitostiach.  Je čas, aby dostali šancu aj ľudia, ktorí voľačo vedia a chcú pre Slovensko urobiť, nie len donekonečna tí ,čo na to majú peniaze.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Záchranár: Nedá sa pomôcť každému, pri veľkých nehodách musíme stanoviť priority

Záchranár Viliam Dobiáš opisuje, že zranenému najskôr skontrolujú len vedomie, dych a krvný obeh.

Trojica obvinených z vraždy Kuciaka zostáva vo väzbe

Obvinených pred súd predviedli eskorty kukláčov za sprísnených podmienok.


Už ste čítali?