Ale už ma to vážne štve

Autor: Radovan Medovič | 15.10.2019 o 12:39 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  307x

Poviem to úprimne. Ja už mám dosť týchto pánkov, čo požrali všetku múdrosť sveta. Rýchlo kvasených zbohatlíkov, čo spadli z duba a majú odpoveď na všetko. Úspešných či neúspešných podnikateľov, čo si robia z politiky podnikateľský

  Napriek všetkému tomu zhnuseniu ešte stále sledujem politiku. Ešte stále verím, že politika má byť nástroj pre robenie sveta lepším. Vždy ma tak trochu zamrzí, keď ľudia povedia, že ich politika vôbec nezaujíma. Viem, je to výsledok desaťročia trvajúceho huntovania politickej scény. Lenže politika a výkon politickej moci má na naše životy zásadný a nespochybniteľný vplyv. Nezaujímať sa o to je rovnaké, ako si ľahnúť k výfuku naštartovaného auta a vravieť si, že ma nezaujíma, čo dýcham. Politika je obrazom svojich voličov. Je to základná politická floskula. Na Slovensku s mierne tragickým nádychom.

  Poviem to úprimne. Ja už mám dosť týchto pánkov, čo požrali všetku múdrosť sveta. Rýchlo kvasených zbohatlíkov, čo spadli z duba a majú odpoveď na všetko. Úspešných či neúspešných podnikateľov, čo si robia z politiky podnikateľský plán. Tí kamaráti kamarátov, čo jednou rukou ťahajú figúrky na šachovnici politického Slovenska a druhou sypú peniaze do vrecák „úspešných politických projektov.“  Títo unudení pracháči z luxusných bratislavských bytov, čo nám idú rozprávať, ako rozumejú Slovensku. Nie, stále to hovorím. My nemáme problém, že by sme nevedeli „nasýtiť“ našich najbiednejších, my nevieme „nasýtiť“ našich najbohatších.

  Občan ešte nerozhodol a oni si už delia korytá. Už krochkajú v dlhom rade na moc a pekne sa usmievajú. Títo marketingoví žongléri, čo robia z predvolebnej kampane reklamu na prací prach. Všetky marketingové agentúry majú žatvu, pretože pripravujú kabaret a cirkus, v ktorom komedianti, prezlečení za politikov rozhadzujú, prázdne sľuby. Jedni sa s úsmevom potľapkávajú po pleci, aby sa vzápätí osierali za chrbtom. Manipulátori najnižších emócií maľujú obraz akejsi tradičnej rodiny. Rodiny, čo sa stretáva pri prázdnom stole, aby si s nadšením povedali, že máme síce holé zadky, ale nám to nevadí, lebo homosexuáli nemôžu mať svadby a náš farár bude stále financovaný zo štátneho rozpočtu. Čo za sprostosti nám to chcete nanútiť?

  Tu sú zástupy poctivých ľudí, čo svoju vieru nosia hlboko v srdci a nie na veľkohubých pochodoch. Malí hrdinovia všedných dní zo škôl, závodov a fabrík. Poctivo pracujúci, no jednako tancujúci na hranici chudoby. Ich hrdosťou je každodenný chlieb, o ktorý sa delia so svojimi blízkymi.

  Nie, nevadí, že tu máme milión politických strán, lebo väčšina smrdí ako skazená ryba peniazmi mafiánov a oligarchov. Kde sa stratila S O L I D A R I T A? Skutočné problémy driemu v obydliach tých najobyčajnejších ľudí. Je čas na ne poriadne zasvietiť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Záchranár: Nedá sa pomôcť každému, pri veľkých nehodách musíme stanoviť priority

Záchranár Viliam Dobiáš opisuje, že zranenému najskôr skontrolujú len vedomie, dych a krvný obeh.

Trojica obvinených z vraždy Kuciaka zostáva vo väzbe

Obvinených pred súd predviedli eskorty kukláčov za sprísnených podmienok.


Už ste čítali?