A kde zostala zodpovednosť?

Autor: Radovan Medovič | 18.3.2018 o 9:25 | Karma článku: 3,03 | Prečítané:  899x

Občania musia byť motorom všetkých zmien tejto spoločnosti a to je premena, ktorú nezabezpečia predčasné voľby, ale pohľad do vnútra každého jedného z nás. 

A kde zostala zodpovednosť?

   Slušnosť je teraz „IN“. Nuž teda dobre. Fico a jeho banda si nič iné nezaslúžia. Nech vedia, že Slovensko nie je až tak apatické a že priblbé úškrnky premiéra ľudí akurát tak naserú. Nikdy by som nemal zľutovania s týmto darebákom, keby tu nebolo čosi, na čom mi záleží viac ako na tancovaní na hrobe Smeru. Osud Slovenska visí na vlásku a nie je to sranda. Bohužiaľ, vôľa davu neplodí len demokraciu ako vládu ľudu, ale plodí aj anarchiu ako vládu nikoho.

   Nie, toto nie je ´89. Tu nikto nemusí mať strach z vodných diel. V bočných uličkách nie sú príslušníci bezpečnosti a ŠtB. Nikde zásahové jednotky a obušky. Ľudia môžu skandovať, kričať, štrngať, ba dokonca môžu prinútiť podať demisiu premiéra aj celej vlády. Potom však môžu pokojne schovať transparenty a s tými kľúčmi, ktorými doteraz štrngali, môžu otvoriť dvere svojich domov a pokojne spať. Pokojne, lebo ráno im nezazvoní na dvere žiadny príslušník VB, aby ich odviedol na výsluch. To bol ´89, nikto, kto stál vtedy na námestí, nemal nič isté okrem vlastného odhodlania.  

   Predčasné voľby sa stali mantrou týchto demonštrácií. Lebo predčasné voľby objasnia vraždu Kuciaka aj jeho snúbenice. Predčasné voľby nechajú vypariť Smer aj s jeho stotisícovou voličskou základňou. Predčasné voľby prinútia Brhela, Kočnera, Širokého, Poóra a im podobných oligarchov nasadnúť na vlak a odsťahovať sa minimálne do Grónska. Na záver príde „Zúbkova víla“ a všetky nespravodlivé tendre, štátne zákazky, predražené stavby a  nakradnuté peniaze sa vrátia samozrejme „slušným“ ľuďom.  Či nie? Plán je aký? Po predčasných voľbách Slovensko zavrieme, zamkneme a posledný zhasne svetlo? Alebo moc zdvihne z ulice známe demolačné duo Sulík - Matovič, alebo rozsievač semena Kollár? Alebo znechutený politikou to „hodíme“ fašistovi? Prípadne nás zachráni Progresívne Slovensko, ktoré sa zmohlo len na to byť ako SaS ver.02? V situácii, keď si politickú stranu zakladá aj s prepáčením susedov pes, budeme dúfať, že v tej lavíne nových politických subjektov rozpoznáme toho „rytiera v jasnej zbroji“, čo zachráni Slovensko?

   Nič z toho sa nestane! Smer má potenciál znovu vyhrať voľby, ale na vládu to stačiť nebude. Ďalších 5 - 6 strán na úrovni 5 až 10% voličských hlasov dokonale paralyzujú parlament. Nikto sa na ničom nedohodne, lebo všetci sme tak slušní, že od samej slušnosti by sme jeden druhého aj zožrali. Viete, kto bude jazýčkom na váhach? Kotleba! On v tom marazme predčasných volieb bude vyzerať ako jediný príčetný politik. Potom čo? Budeme demonštrovať dookola, kým si nezaloží stranu Ježiško?

   Je slušné kopnúť Fica vysokým oblúkom do zadku? Áno, je! V tejto chvíli je to však absolútne nezodpovedné! Je to chyba nás všetkých, že sme od politikov nikdy nič nechceli. Že nám stačia hlúpe bilboardy a stupídne reklamy. To my sme sa celé roky nechávali opíjať rožkom. Kde boli celý čas ostatní novinári – „strážcovia demokracie“, ktorí sa teraz tvária ako bohovia z Olympu. Nech napíšu čokoľvek, všetko je pravda.  My sme z politiky urobili kratochvíľu boháčov. Preto tento systém nevyprodukoval žiadnych politikov s morálnym a ideovým odkazom, len partičku ľudí závislých na peniazoch niekoho iného.

   Stále sa zamýšľame nad tým, kto je na námestiach. No ja sa pýtam: „Kto tam nie je?“ Nie, nechýbajú tam len voliči Smeru, ale aj slobodomyseľní ľudia, ktorí čakajú na voľby,  v ktorých aj budú mať koho voliť. Voľby, do ktorých vstúpi politik múdry a rozhľadený a tak trochu aj s „holým zadkom“. Autentický, s vôňou chleba a nie marketingový prefabrikát s vôňou lepidla na plagáty.  Ja už mám plné zuby tých slovných žonglérov a kabaretných klaunov s balónikmi. Nechcem sa už dívať na tie oranžové ksichty, ktoré blahobytom Slovenska myslia vlastné vrecko. 

   Netvárme sa, že vrchol snahy demokraticky zmýšľajúcich ľudí na Slovensku je dosiahnuť parlamentné voľby, v ktorých nie je komu dať hlas.  Začnime byť nároční na politikov! Neuspokojme sa s naučenými frázami a predstieranými emóciami. Politika - to je v prvom rade služba a nie divadlo! Občania musia byť motorom všetkých zmien tejto spoločnosti a to je premena, ktorú nezabezpečia predčasné voľby, ale pohľad do vnútra každého jedného z nás. Buďme konkrétny v našich požiadavkách. Poďme na námestia, ale jasne povedzme, akých chceme politikov a akú politiku konkrétne očakávame. Predčasné voľby bez konkrétneho politického obsahu nás stavajú do polohy „hladujúcich“, ktorí stoja pred obchodným centrom, ale je im jedno, či otvoria pekáreň, alebo železiarstvo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálne podmienky pre Daniela Lipšica

Má jeden z kandidátov aj špeciálne zaobchádzanie?

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?